
Ja A grupas mašīnām bija jābūt masu produkcijā, četrvietīgiem un ar jaudas ierobežojumiem, B grupas auto varēja būt divvietīgi, ar minimāliem ierobežojumiem izskata un produkcijas skaita ziņā, taču jauda praktiki šiem auto netika ierobežota. Ātri vien B grupas superkāri attīstijās līdz 500+ zs, 4WD mostriem ar rāmja veida šasijām, plastikāta virsbūvēm un daudzām citām tā laika high-tech detaļām, kas automobīļus padarija tik nežēlīgi ātrus, ka tie sasniedza robežu, aiz kuras cilvēks vairs nespēj tos pilnvērtīgi vadīt, jo viss notiek pārāk ātri, cilvēka acs, nespēj fokusēt līkumu pēc līkuma, kas no pilota prasa ļoti lielu slodzi. Piemēram Lancia Delta S4 spēja
paātrināties no 0 – 100 kms nieka 2.3 sekundēs, pie tam uz grants seguma. Henri Toivonens reiz izbraucis ar Lancia pa Portugāles F1 Grand Prix trasi tik ātri, ka teorētiski spējis kvalificēties sestajā vietā, 1986.gada Portugāles F1 grand prix sacensībām. Nigel Mansell (F1 pilots), izmēģinājis Peugeot 205 T16, atzina, ka tas ir spējīgs uzrāvienā apsteigt viņa F1 formulu. Tieši ātruma un pilota reakcijas prasību dēļ, salīdzinot ar ralliju, kāds pieredzēts iepriekš, B grupa ātri kļuva leģendāra. Lai vadītu šādu auto bija nepieciešama krietna deva somu „sisu” (drosme), amerikāņu „balls” te bija par īsu.
Tieši 205 T16 bija tas, kurš Korsikas rallijā ar savu parādīšanos šokēja sabiedrību, tiesa, Ari Vatanen togad nokrešoja jauno mašīnu un izstājās, tomēr pirmo uzvaru Peugeot guva „mājās” - 1000 Lakes rallijā, Somijā. Ar to pietika, lai paceltu latiņu pārējiem ražotājiem. Līdz tam brīdim parādijās arī jaunais Audi Sport Quattro uz kura fona vecie aparāti sāka nobālēt (piemēram Lancia 037).
1985.gads Peugot komandai arī nebija gluži rožains. Bet, par spīti Vatanena avārijai, kurā viņš teju aizgāja bojā, komandas biedrs Timo Salonens izcīnija uzvaru Peugeot komandai. Tomēr 85. gada RAC rallijā saradās vesals bars ar gribētājiem izbeigt Peugeot veiksmes sēriju. Lancia debitēja ar jauno DeltaS4 (delta bija aprīkota ar superčārdžeri un turbočārdžeri [siksna + izplūde]), Ford nāca klajā ar leģendāro RS200, Audi ar S1 Quattro, kamēr Peugeot pārgāja uz 205 T16 Evolution 2. Šinī brīdī B grupas mašīnas kļuva tik ātras, ka nācās izmantot spārnus, lai noturētu tās uz ceļa.

B grupas rallija fani ir kaut kas pavisam cits, kaut kas mūsu, šīsdienas prātam neaptverams. Iedomājieties centrāltirgu pika stundā, pieblīvētu, kurā cilvēki beržās viens gar otru un 600 zs rallija mašīnu, kura nejēdzīgā ātrumā drāžas cauri pūlim, kurš pašķirās un tūdaļ aiz mašīnas arī sakļaujās. Burtiski. Cilvēki dodoties uz ralliju, bailes un smadzenes ieslēdza savās dzelzs, 80-to gadu maizes kastēs, jo tām rallija trases vidū nav vietas.
Lūk tieši šī, vājprātīgo indegrientu recepte no mind blowing ātriem rallykāriem un brainless līdzjutējiem, arī bija pie vainas B grupas likvidēšanai 1986.gadā.
Skatītāju vieglprātīgā attieksme bija kā bumba ar laika degli un 1986. gada Port Wine rallijā Portugālē, tā eksplodēja. Joaquim Santos vadītais Ford RS200 ietriecās pūlī pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem to savākt. Avārijas iemesls: uz trases iznākuši skatītāji, kuri pārsteidza pilotu, lai nenotriektu tos pāris, kas stāvēja trases vidū, Santoss zaudēja racingline un auto kļuva nevadāms. Trīs cilvēki miruši, vairāk kā trīsdesmit ievainoti. Pēc šī gadijuma, visas top komandas nekavējoties izstājās no rallija.
Pēdējo triecienu B grupa saņēma tā paša gada maijā Tour de Corse rallijā Korsikā. Lancia komadas Henri Toivonen ar Delta S4 bija izrāvies čempionāta vadībā. Par spīti tam, ka ir saaukstējies, Toivonens izlēma tomēr doties trasē. Posmu pēc posma viņš izrāvās vadībā, atraujoties no konkurentiem tik tālu, ka noķert būtu nereāli. Pēc pirmā brauciena Toivonens komentējis: „This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead”. Viņš sūdzējies par to, ka Delta ir pārāk jaudīga priekš Korsikas asfalta seguma, atzinis, ka noturēt auto uz ceļa ir ļoti grūti un neizsakāmi nogurdinoši

Pāris stundu vēlāk FIA paziņoja par B grupas izņemšanu no nākamā gada sezonas. Šo lēmumu pastiprināja neparasti augstais negadijumu skaits ar letālām sekām autosportā kopumā.
Rallijs pēc B klases noņemšanas kļuvis pavisam savādāks. WRC un A grupas mašīnas lēnām tuvojas tiem ātrumiem, kādus sasniedza B grupas mašīnas, taču joprojām rallijs ir daudz lēnāks. Arī noteikumi pret skatītājiem ir krietni vien mainijušies, kas gan nemazina rallija entuziastu skaitu. WRC joprojām ir viens no visvairāk apmeklētajiem autosportiem. Arī komandu un ražotāju netrūkst. Braucēji ir labākie no labākajiem un sacīkstes ir ļoti „skatāmas”... tomēr, pastāv uzskats, ka īstais rallijs beidzās 1986.
Vai noņemt B grupu bija pareizs lēmums? Iespējams, ja tiktu pievērsta vairāk uzmanība rallijam, tiktu ieviesti papildus ierobežojumi un noteikumi, B grupa joprojām pastāvētu. Taču tolaik FIA tam nepievērsa uzmanību, pirmajā vietā bija F1, vajadzēja notikt kaut kam tik traģiskam, kā Toivonena nāve, lai viņi atjēgtos un saprastu, ka rallija mašīnas klusām ir kļuvušas daudz bīstamākas par F1.